Home » KeyComps 2014-2017

Archiwum: KeyComps 2014-2017

VI spotkanie partnerskie – Postojna (Słowenia)

Szkoły partnerskie projektu „Key competences for school sustainability” (“Kompetencje kluczowe w zrównoważonej szkole”) spotkały się po raz ostatni. Naszą społeczność szkolną reprezentowali uczniowie z klasy 1 FR: Kamil Staskow i Dawid Pałkowski wraz z panią Małgorzata Rzepką i Aneta Skuczeń. Spotkanie odbyło się w dniach 17 – 20 maj 2017 roku a gospodarzem był ŠOLSKI CENTEbtyR POSTOJNA w Słowenii.

slovenia04 (więcej…)

Wycieczka do Muzeum w Gliwicach

Realizacja  zadania „Wielokulturowość – tradycje mniejszości i grup etnicznych w moim regionie” projektu „KeyComps 2014 -dav 2017″.

 

Współczesne społeczeństwa europejskie nie są jednolitymi grupami pod względem historii, kultury, tożsamości. Na terytorium Polski istniało i istnieje wiele grup etnicznych, religijnych, językowych oraz kulturowych. Aby poznać źródła wielokulturowości na terenie Górnego Śląska a szczególnie miasta Gliwice uczniowie klasy 1 FR wraz z panem Michałem Pączkowskim i panią Anetą Skuczeń dnia 30 marca 2017 r. odwiedzili Muzeum w Gliwicach. (więcej…)

V spotkanie partnerskie – Eger (Węgry)

W dniach 9 – 12 listopada 2016 roku uczennice klasy 2AF – Magda Duda i Weronika Jentrzok wraz z panią Małgorzatą Rzepką i Anetą Skuczeń brały udział w V spotkaniu partnerów projektu „KeyComps 2014 – 2017″. Gospodarzem spotkania była węgierska szkoła Egri SZC Bornemissza Gergely Szakgimnaziuma, Szakközépiskolaja és Kollégiuma.

logo_kc_e

 Uczestnicy spotkania.

(więcej…)

Relacja ze spotkania uczniów z Z-cą Prezydenta Miasta Ruda Śląska

Dnia 3 listopada 2016 roku grupa uczniów z klasy 2B i 1B  spotkała się z Zastępcą Prezydenta Miasta Ruda Śląska ds. zagospodarowania przestrzennego Michałem Pierończykiem. Spotkanie  zostało zorganizowane w ramach działań podejmowanych w projekcie „Key competences for school sustainability 2014-2017″ – program Erasmus+ finansowany ze środków Unii Europejskiej. (więcej…)

Wspomnienia ze spotkania partnerskiego w naszej szkole

W maju 2016 roku gościliśmy w naszej szkole partnerów projektu „Key competences for school sustainability 2014-2017″ . Projekt realizowany jest w ramach program ERASMUS+ i finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.
Przyjechali do nas goście z Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Słowenii, Słowacji, Węgier i Turcji. (więcej…)

Przedsiębiorczość i inicjatywa

wyjscielogo29 stycznia 2016 roku uczniowie klasy 1 AF spotkali się z właścicielkami lokalu „Tu Lis Ma Norę Cafe” który mieści się w Rudzie Śląskiej przy ulicy Wojska Polskiego 27. Celem spotkania była rozmowa z panią Aleksandrą Łuczakiewicz i Izabelą Zimosz o tym, jak budują swój biznes. Panie Ola i Iza są absolwentkami naszego technikum w zawodzie hotelarz.

(więcej…)

„Drożdżówkowe wtorki”

sklepik005Od stycznia 2016 roku rozpoczęła swoją działalność szkolna firma eksperymentalna „Słodki kaprys”. Celem zadania jest wdrożenie uczniów w zasady prowadzenia firmy (badanie rynku, sprzedaż, prowadzenie dokumentacji, promocja, organizacja pracy). Uczniowie podjęli decyzję o prowadzeniu sprzedaży drożdżówek uczniom i pracownikom szkoły jednego dnia tygodnia. Tymi słodkimi dniami będą wtorki. Młodzi przedsiębiorcy sprawdzili czy jest zainteresowanie ze strony konsumenta tego typu asortymentem, wybrali producenta i ustalili zasady współpracy.

Zobacz jak rozpoczęliśmy swoją działalność. (więcej…)

Zarządzaj