Home » Kształcenie gastronomiczne

Archiwum: Kształcenie gastronomiczne

Kalendarz „Rudzkie Smaki” 2018

W pracowni technologicznej uczniowie klasy IV H sporządzali potrawy, których zdjęcia będą umieszczone w kalendarzu „Rudzkie smaki” edycja na rok 2018. Kalendarz „Rudzkie smaki ” wydawany jest przez Urząd Miejski Ruda Śląska. Mieszkańcy Rudy Ślaskiej nadsyłają swoje przepisy, z których co miesiąc są wybierane te najciekawsze, regionalne, sezonowe. Zobacz zdjęcia… (więcej…)

Świąteczne wypiekanie w ZSP2

Pod koniec listopada, we wtorek – 28 listopada i w czwartek – 30 listopada, w uczniowie naszej szkoły poczuli iście świąteczny nastrój. I to wcale nie przez odtwarzany co roku znany utwór zespołu Wham!. Na szkolnych korytarzach roznosił się bowiem zapach pysznych, domowych świątecznych pierniczków!

Nasi gastronomowie po raz kolejny wypiekali pyszne ciasteczka, tym razem jednak do pomocy zaprosili… swoich młodszych kolegów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rudzie Śląskiej i Miejskiego Przedszkola nr 20 w Rudzie Śląskiej!

(więcej…)

Warsztaty kulinarne irlandzko-polskie

W poniedziałek 22 maja 2017r. uczniowie klas gastronomicznych 3H,3F,3C oraz 2F wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ramach festiwalu Polska Eire Festival Ruda Śląska. (więcej…)

Warsztaty kulinarne irlandzko-polskie

W ramach festiwalu  polsko- irlandzkiego  w naszej szkole odbędzie się 22.05.2017 (poniedziałek) prezentacja Irlandii i kuchni irlandzkiej oraz warsztaty kulinarne, jak również degustacja sporządzonych wyrobów. Naszym gościem będzie w tym dniu przewodniczący Rady Miasta Arklow, pan Pat Kennedy z żoną. W ramach wymiany kulinarnej naszych gości poczęstujemy śląskimi przysmakami.

III edycja konkursu gastronomicznego

W czasie trwania Tygodnia Kultury Śląskiej odbyła się III edycja konkursu gastronomicznego. Zadaniem zespołów dwuosobowych było sporządzenie głównego dania oraz słodkich wypieków. Po zakończeniu tej części kolejne osoby zmagały się  z testem  wiedzy gastronomicznej oraz ze znajomością dań i produktów spożywczych w języku śląskim. (więcej…)

Pierogi z różnych stron świata

Końcem marca klasa 3H i 3C przygotowała i zaprezentowała pierogi z różnych stron świata. Mieliśmy okazję spróbować pysznych pierogów gruzińskich, włoskich, chińskich won-ton czy greckich. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich pierogów. (więcej…)

Warsztaty gastronomiczne z Top Chefem Adrian Feliks w SWSM w Katowicach !

Uczniowie klas gastronomicznych 2H i 2C mieli możliwość w tym roku szkolnym uczestniczyć w bardzo interesujących warsztatach kulinarnych . Warsztaty prowadził znany z programu „Top Chef” – Adrian Feliks.  Tematem warsztatów były „Podroby- zapomniane smaki”. Zobaczcie efekty pracy Naszej młodzieży… (więcej…)

Zarządzaj