Home » Kształcenie gastronomiczne

Archiwum: Kształcenie gastronomiczne

Warsztaty kulinarne irlandzko-polskie

W poniedziałek 22 maja 2017r. uczniowie klas gastronomicznych 3H,3F,3C oraz 2F wzięli udział w warsztatach kulinarnych w ramach festiwalu Polska Eire Festival Ruda Śląska. (więcej…)

Warsztaty kulinarne irlandzko-polskie

W ramach festiwalu  polsko- irlandzkiego  w naszej szkole odbędzie się 22.05.2017 (poniedziałek) prezentacja Irlandii i kuchni irlandzkiej oraz warsztaty kulinarne, jak również degustacja sporządzonych wyrobów. Naszym gościem będzie w tym dniu przewodniczący Rady Miasta Arklow, pan Pat Kennedy z żoną. W ramach wymiany kulinarnej naszych gości poczęstujemy śląskimi przysmakami.

III edycja konkursu gastronomicznego

W czasie trwania Tygodnia Kultury Śląskiej odbyła się III edycja konkursu gastronomicznego. Zadaniem zespołów dwuosobowych było sporządzenie głównego dania oraz słodkich wypieków. Po zakończeniu tej części kolejne osoby zmagały się  z testem  wiedzy gastronomicznej oraz ze znajomością dań i produktów spożywczych w języku śląskim. (więcej…)

Pierogi z różnych stron świata

Końcem marca klasa 3H i 3C przygotowała i zaprezentowała pierogi z różnych stron świata. Mieliśmy okazję spróbować pysznych pierogów gruzińskich, włoskich, chińskich won-ton czy greckich. Oczywiście nie mogło zabraknąć polskich pierogów. (więcej…)

Warsztaty gastronomiczne z Top Chefem Adrian Feliks w SWSM w Katowicach !

Uczniowie klas gastronomicznych 2H i 2C mieli możliwość w tym roku szkolnym uczestniczyć w bardzo interesujących warsztatach kulinarnych . Warsztaty prowadził znany z programu „Top Chef” – Adrian Feliks.  Tematem warsztatów były „Podroby- zapomniane smaki”. Zobaczcie efekty pracy Naszej młodzieży… (więcej…)

Warsztaty baristyczne i barmańskie

5, 7, 14 kwietnia 2016 odbyły się warsztaty baristyczne i barmańskie w Polskim Instytucie Sztuki Barmańskiej w Katowicach.

Uczniowie klas IIF, IIIF, IIIH, IIIC mogli zapoznać się z techniką prawidłowego przygotowania espresso, cappuccino, latte, latte macchiato oraz z podstaw miksologii barmańskiej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów (więcej…)

Warsztaty z kuchni molekularnej

zKONIK_17_03_16-350[1]17 marca 2016 r. w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej odbył się pokaz Kuchni molekularnej prowadzonej przez eksperta w tej dziedzinie Łukasza Konika, który zapoznał młodzież Naszej szkoły (klasy gastronomiczne I H, II H, III C) z najnowszymi technikami kulinarnymi: metoda sous vide (gotowanie w niskich temperaturach), przygotowanie posiłków i deserów z wykorzystaniem ciekłego azotu, przygotowanie „kawiorowych kuleczek” z soków. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia galerii zdjęć z pokazu… (więcej…)

Zarządzaj