Home » Bez kategorii

Archiwum: Bez kategorii

Lista podręczników dla klas pierwszych na rok szkolny 2018/2019

Uczniów rozpoczynających w roku szkolnym 2018/2019 naukę w klasach pierwszych prosimy o zapoznanie się z listą obowiązujących podręczników.

Lista podreczników dla klas I – rok szkolny 2018-2019 (format pdf)

Podręczniki nie ujęte w powyższym wykazie będą zakupione zbiorczo przez nauczycieli na początku roku szkolnego.

Informujemy, że na początku września, wraz z nowym rokiem szkolnym zostanie w szkole zorganizowany przez uczniów klas starszych kiermasz używanych podręczników. Będzie tam również można zakupić potrzebne podręczniki.

Jesteś maturzystą? Myślisz o studiach?

Posiadasz orzeczenie o ZNACZNYM LUB UMIARKOWANYM STOPNIU NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI? Sprawdź „AS-a” !!! Pilotażowy program „AKTYWNY SAMORZĄD”, moduł II – Pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Więcej informacji (więcej…)

Zapraszamy uczniów do zapoznania się z projektem staży i szkoleń zawodowych

Uczniów klas kończących w tym roku naukę zachęcamy do zapoznania się z ofertą projektu dedykowanego dla osób młodych, w wieku 18-29 lat pt. „Na dobry początek praca w woj. śląskim”. (więcej…)

Tradycyjny Sad – przeszliśmy do drugiego etapu konkursu!

Chcemy się podzielić nową informacją  o naszym uczestnictwie w konkursie „Tradycyjny Sad”. Otóż nasza szkoła pomyślnie ukończyła pierwszy etap zmagań o grant na założenie sadu i przeszła do drugiej części konkursu.

Naszym zadaniem na tym etapie będzie założenie minisadu, czyli zakupienie roślin sadowniczych i towarzyszących, stworzenie terminarza prac oraz planu ochrony biologicznej i wreszcie posadzenie drzew i roślin towarzyszących.

O lokalizacji minisadu i szczegółach dotyczących prac podejmowanych w poprzednim i w tym semestrze informujemy na naszej stronie na Facebooku (Avalon – Wyspa Jabłek). Zachęcamy do jej odwiedzenia :-)

Ewa Piechota

Zapowiedź konkursu: Klasówka powstańcza 2018

W imieniu organizatora (Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach) zapraszamy naszych uczniów do udziału w konkursie „Klasówka powstańcza 2018″. Więcej informacji na stronie konkursu

Piniata, jasełka i życzenia świąteczne

Z inicjatywy nauczyciela języka hiszpańskiego, p. Jacka Bukala po raz kolejny uczniowie naszej szkoły rozbili PINIATĘ (zobacz zdjęcia). Jak zawsze posypały się cukierki, a wraz z nimi świąteczne życzenia…

Pod opieką p. Joanny Szczygieł i p. Sabiny Sobstyl uczniowie przygotowali też szkolne jasełka. (więcej…)

Avalon – Wyspa Jabłek – to nazwa kolejnego projektu, który realizować będą uczniowie naszej szkoły

Fundacja Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk oraz Fundacją „Dzieło Nowego Tysiąclecia” uruchomiła projekt edukacyjny pod nazwą Tradycyjny Sad. Zgłosiliśmy chęć uczestnictwa w tym przedsięwzięciu i pragniemy poinformować wszystkich o tym, jakie czekają nas zadania i  co powstanie w wyniku ich realizacji. (więcej…)

Zarządzaj