Home » Articles posted by Patryk Obarski

Autor: Patryk Obarski

Na praktyki do Turynu

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w zagranicznych praktykach organizowanych w ramach projektu „Dziś pracując, zyskuję przyszłość – staże zagraniczne Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej”. Tym razem uczniowie wyjeżdżają na 4-tygodniowe praktyki do Włoch. Podczas nauki, uczniowie odbywają praktyki zawodowe w kraju oraz za granicą, dzięki którym uczestnicy praktyk zdobywają doświadczenie cenione na rynku pracy. W tym roku jest to już czwarty wyjazd stażystów w ramach projektu współfinansowanego z programu „POWER”.

(więcej…)

Dzień otwarty 2018

W sobotę, 7 kwietnia, nasza szkoła otworzyła swoje drzwi dla gimnazjalistów. Już wkrótce, po egzaminach gimnazjalnych, ruszy nabór do szkół średnich, a dzień otwarty pozwolił przyszłym uczniom ZSP 2 dobrze poznać ofertę szkoły, a także porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami oraz skorzystać z atrakcji czekających na nich w pracowniach przedmiotowych. (więcej…)

O ślōnskij gŏdce i tradycjach

Od 19.03 do 23.03 w naszej szkole odbywał się coroczny „Tydzień Kultury Śląskiej”. W tym czasie uczniowie mieli okazję wziąć udział w imprezach związanych z naszym regionem. Tradycyjnie, nie zabrakło zabawy i zdrowej rywalizacji. (więcej…)

Dzień Przedsiębiorczości 2018

Już wkrótce odbędzie się piętnasta edycja programu Dzień Przedsiębiorczości – 21 marca 2018 r.

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

(więcej…)

Świąteczne wypiekanie w ZSP2

Pod koniec listopada, we wtorek – 28 listopada i w czwartek – 30 listopada, w uczniowie naszej szkoły poczuli iście świąteczny nastrój. I to wcale nie przez odtwarzany co roku znany utwór zespołu Wham!. Na szkolnych korytarzach roznosił się bowiem zapach pysznych, domowych świątecznych pierniczków!

Nasi gastronomowie po raz kolejny wypiekali pyszne ciasteczka, tym razem jednak do pomocy zaprosili… swoich młodszych kolegów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rudzie Śląskiej i Miejskiego Przedszkola nr 20 w Rudzie Śląskiej!

(więcej…)

Wygrana w konkursie „Gloria Dei”!

Tego roku, podobnie jak w poprzednich latach, organizowany był Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Gloria Dei”, którego współorganizatorem był Dom Kultury w Rudzie Śląskiej.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była Matka Boska, brzmiał on: „Maryja – Matka Boga i nasza”. W festiwalu także wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Spośród mnóstwa nadesłanych prac, organizatorzy postanowili wyróżnić pracę uczennicy z klasy 2FR – Dominiki Bryły.

(więcej…)

Zarządzaj