Home » Articles posted by Aneta Skuczeń

Autor: Aneta Skuczeń

Blog beneficjentów projektu „Just do it!”

Zapraszamy do odwiedzenia bloga prowadzonego przez nauczycieli – beneficjentów projektu „JUST DO IT! Zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe i współpraca zagraniczna sposobem na pokonywanie barier”. KLIKNIJ I ZOBACZ!

EU-flag-Erasmus+_smallProjekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+

XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych

so_narodowe_1W dniach 9-12 czerwca 2018r. w Katowicach, Chorzowie i Mikołowie odbyły się XI Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, w których wzięło udział ponad 1000 niepełnosprawnych sportowców z całej Polski. Uczniowie klasy 2 f/r, Dawid Pałkowski, Kamil Staskow oraz Justyna Dragan, jako wolontariusze pomagali uzdolnionym sportowcom w ich zmaganiach.

W czasie wolnym prowadzili ciekawe atrakcje m.in. różnorodne zajęcia plastyczne. W dużym stopniu przyczynili się do organizacji tej niezwykłej imprezy, która dla każdego uczestnika, wolontariusza i sędziego jest wspomnieniem na długie lata. (Justyna Dragan z 2fr)

JUST DO IT! – nowy projekt w naszej szkole

Nauczyciele naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu „JUST DO IT! Zintegrowane nauczanie przedmiotowo – językowe i współpraca zagraniczna sposobem na pokonywanie barier”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+. Planowany czas realizacji zadań to lata 2018 – 2020.

(więcej…)

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniach 12 -16.02.2018 roku włączamy się w działania na rzecz bezpiecznego internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org. DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych,  (więcej…)

Spotkanie mikołajkowe w świetlicy środowiskowej przy kościele pw. Ducha Świętego.

Jak co roku wolontariusze ze Szkolnego Centrum Wolontariatu zorganizowali zbiórkę słodyczy i przygotowali zabawę mikołajkową dla podopiecznych świetlicy środowiskowej w Czarnym Lesie.
Był Mikołaj z duuużym workiem słodyczy, były kolędy i zabawy z nagrodami, było dużo uśmiechu, radości, wdzięczności. Wszyscy poczuli magię zbliżających się świąt.

Szkolne Centrum Wolontariatu dziękuje wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy przynosząc słodycze wsparli naszą akcję. Wesołych Świąt. (więcej…)

NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE.

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i absolwenci.dav

Nasza szkoła dnia 8 grudnia 2017 roku po raz drugi organizuje Maraton Pisania Listów Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, na który przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Będziemy pisać listy do władz oraz wysyłać listy wsparcia i solidarności do osób, których prawa są złamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić ich los. (więcej…)

Zarząd Samorządu Uczniowskiego 2017/2018

Podajemy do wiadomości skład Zarządu Samorządu Uczniowskiego wybrany w wyborach dniach 28 września 2017 roku. (więcej…)

Zarządzaj