Home » Articles posted by ZSP2

Autor: ZSP2

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na tę okazję uczniowie wraz z opiekunami przygotowali wyśmienitą oprawę artystyczną. Było dowcipnie, inteligentnie i wzruszająco. Dziękujemy! Zobaczcie galerię zdjęć z tej uroczystości… (więcej…)

Sport szkolny – Jedziemy na zawody rangi wojewódzkiej!!!

11 Września 2017r. przy ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej nastąpiło uroczyste otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent miasta Grażyna Dziedzic, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Zbigniew Polakowski, były siedmio- i dziesięcioboista, a obecnie wic-prezes PZLA, Sebastian Chmara, była olimpijka Zuzanna Radecka oraz pomysłodawca igrzysk szkolnych, trener i wychowawca młodzieży Henryk Kopeć. Uroczystości towarzyszyły 29 Lekkoatletycznym Igrzyskom Sportowym, podczas których rywalizowało ok. 700 uczniów rudzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (więcej…)

Nasi wolontariusze pomagali w organizacji XVII Miejskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych

6 września 2017r. uczniowie klasy I F oraz IVH z wielkim zaangażowaniem pomagali w organizacji i przeprowadzeniu XVII Miejskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

Jak co roku nasi uczniowie służyli pomocą wszystkim uczestnikom olimpiady, ale przede wszystkim swoim uśmiechem zachęcali zaproszonych gości do aktywnego udziału w sportowej zabawie. (więcej…)

Blog naszych praktykantów z portugalskiej Lizbony

Zapraszamy do odwiedzania bloga prowadzonego przez naszych praktykantów odbywających właśnie miesięczną praktykę zawodową w stolicy Portugalii – Lizbonie…

Zebranie Rady Rodziców – wrzesień 2017

Informujemy, że najbliższe zebranie Rady Rodziców w naszej szkole zostało zaplanowane na 12 września br. (wtorek) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy członków obecnej Rady oraz rodziców z trójek klasowych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Strategia Rozwoju Miasta – prośba o wypełnienie ankiety

W imieniu władz miasta Ruda Śląska zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, mieszkańców Rudy Śląskiej do wypełnienia ankiety nt. jakości życia w naszym mieście. Ankieta ta jest elementem budowania Strategii Rozwoju Miasta do roku 2030. Proszę kliknąć tutaj w celu otwarcia strony z ankietami.

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczynamy 4 września (poniedziałek) wg następującego harmonogramu:

Klasy I godzina 8:30 spotkanie z wychowawcą w wyznaczonych salach:

Klasa I AB (technik hotelarstwa/technik ekonomista) sala 210 – II piętro
Kasa I E (technik obsługi turystycznej) sala 8 – parter
Klasa I H (technik żywienia) – sala 23 parter
Klasa I F (technik żywienia) – sala 21 – parter

Klasy I po Mszy św. spotkanie z wychowawcami na sali gimnastycznej – uroczyste ślubowanie, następnie przejście do sal lekcyjnych.

Klasy II – IV godzina 8:45 zbiórka przed szkołą, sprawdzenie obecności, przejście do kościoła z wychowawcami. Po Mszy spotkania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

Zarządzaj