Home » Articles posted by ZSP2

Autor: ZSP2

Kalendarz „Rudzkie Smaki” 2018

W pracowni technologicznej uczniowie klasy IV H sporządzali potrawy, których zdjęcia będą umieszczone w kalendarzu „Rudzkie smaki” edycja na rok 2018. Kalendarz „Rudzkie smaki ” wydawany jest przez Urząd Miejski Ruda Śląska. Mieszkańcy Rudy Ślaskiej nadsyłają swoje przepisy, z których co miesiąc są wybierane te najciekawsze, regionalne, sezonowe. Zobacz zdjęcia… (więcej…)

Informacja dla nauczycieli w sprawie warsztatów dot. dotacji z programu ERASMUS+

Zgodnie z prośbą organizatora informujemy o ogłoszonym naborze na 2018 r. oraz o tematyce warsztatów z pisania wniosku do Programu ERASMUS+ dla placówek edukacyjnych.

Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się w komunikacie (więcej…)

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Na tę okazję uczniowie wraz z opiekunami przygotowali wyśmienitą oprawę artystyczną. Było dowcipnie, inteligentnie i wzruszająco. Dziękujemy! Zobaczcie galerię zdjęć z tej uroczystości… (więcej…)

Sport szkolny – Jedziemy na zawody rangi wojewódzkiej!!!

11 Września 2017r. przy ulicy Czarnoleśnej w Rudzie Śląskiej nastąpiło uroczyste otwarcie nowego stadionu lekkoatletycznego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się prezydent miasta Grażyna Dziedzic, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Zbigniew Polakowski, były siedmio- i dziesięcioboista, a obecnie wic-prezes PZLA, Sebastian Chmara, była olimpijka Zuzanna Radecka oraz pomysłodawca igrzysk szkolnych, trener i wychowawca młodzieży Henryk Kopeć. Uroczystości towarzyszyły 29 Lekkoatletycznym Igrzyskom Sportowym, podczas których rywalizowało ok. 700 uczniów rudzkich szkół podstawowych i ponadpodstawowych. (więcej…)

Nasi wolontariusze pomagali w organizacji XVII Miejskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych

6 września 2017r. uczniowie klasy I F oraz IVH z wielkim zaangażowaniem pomagali w organizacji i przeprowadzeniu XVII Miejskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych.

Jak co roku nasi uczniowie służyli pomocą wszystkim uczestnikom olimpiady, ale przede wszystkim swoim uśmiechem zachęcali zaproszonych gości do aktywnego udziału w sportowej zabawie. (więcej…)

Blog naszych praktykantów z portugalskiej Lizbony

Zapraszamy do odwiedzania bloga prowadzonego przez naszych praktykantów odbywających właśnie miesięczną praktykę zawodową w stolicy Portugalii – Lizbonie…

Zebranie Rady Rodziców – wrzesień 2017

Informujemy, że najbliższe zebranie Rady Rodziców w naszej szkole zostało zaplanowane na 12 września br. (wtorek) o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy członków obecnej Rady oraz rodziców z trójek klasowych do wzięcia udziału w spotkaniu.

Zarządzaj